POTKNIĘCIA / POŚLIZGNIĘCIA

POTKNIĘCIA / POŚLIZGNIĘCIA


 

Wiele przykrych wypadków spowodowanych jest przez zły stan techniczny jezdni, przejść dla pieszych, chodników lub też zaniedbania związane z utrzymaniem ich czystości. Przykładowo często dochodzi do potknięcie się o ruchomą płytkę chodnikową, potknięcia o nierówno zamontowaną studzienkę kanalizacyjną, upadku spowodowanego ubytkami chodnika, a także do poślizgnięcia się i upadku  na oblodzonej jezdni lub chodniku. Skutkiem takiego wypadku może być złamanie ręki lub nogi, uszkodzenia kręgosłupa, miednicy, a nierzadko także o wiele poważniejsze konsekwencje, które mogą prowadzić nawet do śmierci osoby poszkodowanej.

Poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie od podmiotu zobowiązanego do utrzymania jezdni lub chodnika w należytym stanie technicznym lub od podmiotu, na którym spoczywa obowiązek utrzymania czystości chodnika. Jeżeli doznane przez Ciebie obrażenia spowodowane były działaniem bądź zaniechaniem wspomnianych podmiotów, wówczas PCO uzyska dla Ciebie odszkodowanie.

Musisz wiedzieć, że zarządcy dróg – gminy, powiaty, województwa są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej związanej z wypadkami pieszych na chodnikach lub jezdniach. Wypłatą odszkodowania zajmują się wtedy ubezpieczalnie. Te zaś z reguły dysponują na wypłatę odszkodowań większymi budżetami niż zarządcy dróg. Znacznie ułatwia to wypłatę należnego odszkodowania.

Miasta w jakich świadczymy usługi: Września, Wągrowiec, Środa Wielkopolska, Gniezno, Śrem, Kórnik.

AKTUALNOŚCI


 

KONTAKT


 

Polska Centrala Odszkodowań sp. z o.o.

ul. Polna 29 A
63-000 Środa Wielkopolska

Tel. 61 646 00 40
Fax 61 646 00 48

www.polskacentralaodszkodowan.com
biuro@polskacentralaodszkodowan.com

FORMULARZ